Kanał Novauto.pl
 

Wyprawka dla niemowlaka – czy warto kupować podkłady do przewijania zaraz po narodzinach dziecka?

Wyprawka dla niemowlaka – czy warto kupować podkłady do przewijania zaraz po narodzinach dziecka?

Podkłady do przewijania, pieluszki, pajacyki, wanienka, łóżeczko – nie sposób jest wymienić z pamięci wszystkie akcesoria, które winny znaleźć się w niemowlęcej wyprawce. Oczywiście, ich ilość, a także rodzaj zależny jest od wielu kwestii m.in. płci malucha czy czasu, w którym przyszedł na świat. Inne produkty sprawdzą się w przypadku dziecka, które urodziło się w środku lata, inne natomiast w przypadku malucha narodzonego późną jesienią czy zimą. Ci rodzice, którzy wychowują bądź wychowali już dziecko wiedzą, jak wielka spoczywa na nich odpowiedzialność. Mały człowieczek, który przychodzi bądź właśnie przyszedł na świat nie potrafi mówić, zaś jedynie gestami może wskazać czego potrzebuje. Głód, pragnienie czy sen to tylko podstawowe potrzeby niemowlęcia. Maluch wymaga odpowiedniej higieny i pielęgnacji delikatnego ciała, rozwijających poszczególne zmysły zabawek, starannie dobranych i bezpiecznych dla jego zdrowia ubranek i wiele, wiele więcej. Czym różni się letnia od zimowej wyprawki niemowlęcej?

Wyprawka dla niemowląt – lato

Wyprawka letnia wygląda niemal tak samo jak wyprawka zimowa. Gdy dziecko przyszło na świat w miesiącach ciepłych i słonecznych, należy jednak zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii. W przypadku letnich dzieci konieczny będzie zapas dobrej jakości maści przeciw odparzeniom. Warto pomyśleć również o kilku dodatkowych bluzeczek rozpinanych po boku bądź z przodu. Niezbędna będzie bawełniana czapeczka bez sznureczków, która ochroni główkę maleństwa w czasie największych upałów. Dodatkowo, sprawdzi się także cienki kocyk – niezbędny przy codziennych spacerach. Nie zaleca się podawania dzieciom kremów z filtrem UV. Stworzone na bazie szkodliwych substancji, mogą być one niebezpieczne dla jego zdrowia i życia.

Wyparka dla niemowląt – zima

Zimowa wyprawka niemowlęca jest niezwykle podobna do letniej. Dodatkowo, winny znaleźć się w niej akcesoria zapewniające maluchowi większy komfort cieplny. Konieczny będzie zakup rożka oraz ciepłego kocyka – sprzyjającego spacerom nawet w najniższych temperaturach. Nie sposób nie wspomnieć o ciepłej, wiązanej pod szyją czapeczce, a także jednoczęściowym kombinezonie z kapturem. Równie ważny jest zimowy śpiworek. Na chłodniejsze dni zaleca się stosowanie specjalnego, zimowego kremu dla noworodków. Jeżeli posiadamy fotelik samochodowy, należy dokupić doń daszek chroniący malucha przed wiatrem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments