Kanał Novauto.pl
 

Wybieramy biokominek – jak wybrać odpowiedni biokominek (bio kominek)? Część I

Wybieramy biokominek – jak wybrać odpowiedni biokominek (bio kominek)? Część I

Z roku na rok biokominki cieszą się coraz większą popularnością. Nie da się ukryć, iż rozwiązanie to posiada wiele zalet. Niewiele osób wie, iż biokominki posiadają zarówno walory dekoracyjne jak i cechy użytkowe. Biokominki mają tyle samo zwolenników, ile przeciwników. W Internecie znajdziemy setki jak nie tysiące opinii dotyczące zarówno całej grupy jak i poszczególnych modeli czy też producentów biokominków. Prawda jest taka, że biokominki nie pasują do każdego wnętrza. Warto również zauważyć, że producenci „rozpieszczają” nas coraz to bardziej wymyślnymi wzorami i kształtami, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Znalezienie odpowiedniego modelu sprawia jednak, że rozwiązanie to już na zawsze zajmuje kluczowe miejsce w naszym domu…

Co to jest bio kominek?

Bio kominek (biokominek) to nic innego jak specjalny kominek zasilany biopaliwem. Tradycyjne rozwiązania bazują na drewnie, biokominek natomiast na etanolu. Na rynku znajdziemy wiele biokominków, różniących się od siebie wielkością, designem, wykończeniem, konstrukcją, a także samą ceną. Co ciekawe, wraz z rozwojem techniki i technologii zmienia się również funkcja biokominków. Modele o stosunkowo niewielkich rozmiarach pełnią rolę stylowej dekoracji wnętrza. Nieco większe rozwiązania są istotnym elementem domowego systemu grzejnego. Nadmienić należy, iż biokominki nie są wykorzystywane jako klasyczne, docelowe źródło ciepła. Zasadniczą przeszkodą w tym zakresie jest wysoka cena bioetanolu.

Po co nam biokominek?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Niektórzy wybierają do swojego domu biokominek ze względu na walory dekoracyjne. Nie da się ukryć, iż rozwiązanie to cechuje się stylowym designem. Na rynku znajdziemy zarówno biokominki w nowoczesnej odsłonie jak i wysokiej klasy rozwiązania tradycyjne. Zarówno jedne jak i drugie prezentują nienaganny styl i niebywałą klasę. Nasz wybór winien być uzależniony od aranżacji domu, mieszkania czy pojedynczego pomieszczenia. Biokominek może być stosowany także jako źródło ciepła.

Jako że biokominki mogą działać bez własnego systemu wentylacyjnego, pełnią rolę źródła ciepła zarówno wiosną, jesienią jak i w czasie chłodnych, letnich wieczorów. Należy pamiętać, iż rozwiązanie to służy wyłącznie celem dogrzania pomieszczeń, a nie ich nagrzania. Dodatkowo, kominek daje dużo światła. Odpowiednio ustawiony nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Bez wątpienia uwypukla jego zalety, a skrywa wady. Nie ma nic lepszego niż wieczorne leniuchowanie przy stylowym, a zarazem nowoczesnym biokominku.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments