Kanał Novauto.pl
 

W jaki sposób przygotować się do wizyty u diabetologa?

W jaki sposób przygotować się do wizyty u diabetologa?

Badania pokazują, że coraz więcej osób zmaga się z cukrzycą i niestety z roku na rok tych osób jest coraz więcej. Diabetolodzy mają więc pełne ręce roboty, ponieważ nie jest ich wystarczająco dużo, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich pacjentów. Z tego też powodu bardzo często zwiększa się czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, jakim jest diabetolog. Opole to miasto, w którym znajdziemy wielu świetnych lekarzy, którzy pomogą nam walczyć z cukrzycą lub jej objawami.

Diabetolog

Diabetolog

Przed wizytą u diabetologa powinniśmy wykonać następujące badania:

1. Powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań oraz karty informacyjne, a także opinię od innych lekarzy. Zastanówmy się również i sprawdźmy w dostępnych dokumentach, na jakie choroby przewlekłe cierpimy i jakie wykonywane zabiegi lub operację były wykonywane wraz z datami ich wykonania. Powinniśmy również zabrać ze sobą całą kartotekę i dokumentację dotyczącą rozpoznania cukrzycy i oraz jej typu. Jeżeli mamy badania, które pomogą walczyć z cukrzycą to powinniśmy również je ze sobą zabrać i pokazać diabetykowi.

2. Lekarz diabetolog z pewnością będzie chciał poznać listę leków, jaką zażywamy oraz w jakich dawkach je przyjmujemy. Możemy również sprawdzić, które leki nam się kończą i na które będziemy potrzebować recepty.

3. Przed wizytą u lekarza w ostatnich dniach powinniśmy regularnie mierzyć poziom cukru we krwi, aby diabetolog mógł trafniej ocenić, który posiadamy typ cukrzycy. Warto mierzyć pomiary cukru rano na czczo, ale również w innych porach dnia takich jak występująca choroba lub po zjedzeniu słodyczy albo po wysiłku fizycznym.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments