Kanał Novauto.pl
 

W jaki sposób otworzyć biuro rachunkowe?

W jaki sposób otworzyć biuro rachunkowe?

Założenie biura rachunkowego to proces składający się z kilku pojedynczych etapów. Zrealizować może go każda osoba, która myśli poważnie o założeniu własnej działalności gospodarczej. Musi to być osoba posiadająca zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo powinna być ona niekarana i posiadać ubezpieczenie OC. Spełniając te kryteria można założyć swoje biuro rachunkowe i zacząć się prowadzeniem działalności w swoim regionie, rozwijając ją z czasem na coraz szerszą skalę.

Spełnienie wszystkich wymogów

Jeśli chce się założyć biuro o podobnej ofercie co znajdujące się na stronie http://prawnopodatkowy.pl/ należy spełnić wszystkie niezbędne wymogi. W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek CEIDG. Znajdzie się go w urzędzie swojego miasta. Jest to wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wypełniając taki wniosek można też z powodzeniem otrzymać od odpowiedniego urzędu numer REGON, bez którego nie da się w branży funkcjonować zgodnie z prawem. Poza tym firma jest zgłaszana do Urzędu Skarbowego i do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pominięcie któregoś z tych kroków powodować będzie to, że biuro rachunkowe nie będzie działało legalnie, więc warto wszystkiego dopilnować, aby z czystym sumieniem móc wystartować ze swoim nowym projektem.

Nadanie numeru NIP

Kończąc proces rejestracyjny firmie nadawany jest numer NIP. Składając odpowiednie wnioski należy podać także kilka niezbędnych informacji, takich jak:

  • rodzaj wybranego opodatkowania,
  • rodzaj wybranych ksiąg,
  • formę płatności zaliczek,
  • wskazanie osoby odpowiedzialnej za ewidencję księgową.

Dopilnowanie takich kwestii sprawi, że biuro rachunkowe będzie mogło z powodzeniem wystartować i zyskiwać klientów. Jeśli prowadzić będzie się własną działalność gospodarczą nie trzeba zakładać konta firmowego, można posługiwać się kontem prywatnym. Oczywiście przy większych transakcjach będzie to już konieczne, dzieje się tak, gdy suma transakcji przekroczy 15 tysięcy euro. Przy zakładaniu biura rachunkowego warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem, aby wszystko załatwić tak jak należy.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments