Kanał Novauto.pl
 

Trendy w rachunkowości w 2023 roku

Trendy w rachunkowości w 2023 roku

Biorąc pod uwagę, że konsekwencje pandemii są nadal aktualne, firmy z różnych branż szukają różnych sposobów na zapewnienie trwałości w dłuższych okresach niepewności gospodarczej. W roku 2020 przedsiębiorstwa w różnych branżach przystosowały się do technologii w niespotykanym dotąd tempie. W ciągu ostatnich kilku lat księgowość jako funkcja była stopniowo dostosowywana do postępu technologicznego. Według raportów, 83 procent księgowych zgadza się, że inwestowanie w digitalizację jest konieczne, aby nadążyć za rynkiem. Ten fakt jest oddzielony od przyjęcia technologii, która pomogła przedsiębiorstwom działać zdalnie i pozostać zrównoważonym.

Automatyzacja rachunkowości i rozwiązania w zakresie oprogramowania

Automatyzacja procesów księgowych stale zyskuje na popularności; pomaga zmniejszyć nakład pracy na czasochłonne i wymagające uwagi zadania, zapewniając jednocześnie większą dokładność i redukcję błędów.

Dodatkowo, rosnące koszty pracy stanowiły jedną z największych obaw firm księgowych w poprzednich latach. Dlatego potrzeba przesunięcia niektórych funkcji do zautomatyzowanych procesów ma sens. Sytuacja ta pokrywa się również z wysokim wskaźnikiem furlough, który wystąpił w wyniku pandemii. Razem, te czynniki sprawiają, że silniejszy jest argument za automatyzacją księgowości. Sprawdź: Bydgoszcz biuro rachunkowe

Warto również pamiętać, że automatyzacja procesów księgowych nie czyni księgowych zbędnymi. Zamiast tego, automatyzacja przejmuje wysokonakładową, czasochłonną pracę od kapitału ludzkiego. Ten krok zapewnia, że wyszkoleni i wykwalifikowani pracownicy księgowości mogą przenieść swoją uwagę z rozwiązywania problemów księgowych i rachunkowych na rzeczywiste zarządzanie firmą.

Raporty ujawniają, że księgowi albo już szkolą się, albo rozważają szkolenia w innych obszarach, w tym w zakresie zarządzania klientami i doradztwa biznesowego lub zarządzania przedsiębiorstwem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments