Kanał Novauto.pl
 

Test – aplikacje mobilny

Test – aplikacje mobilny

Nowy rok sprzyja ważnym postanowieniom, jednak utrzymanie ścisłej diety przez dłuższy czas czy regularne wykonywanie ćwiczeń to sprawdzian siły woli. App Today – Habit tracker to pomoże nam ją wytrenować. Wita nas przyjaznym interfejsem, w którym wprowadzamy nowe cele i projekty oraz definiujemy, jak często chcemy wypełniać związane z nimi zadania: raz dziennie, raz w tygodniu, a może raz na miesiąc? Możemy na przykład postanowić, że raz w tygodniu wyjdziemy pobiegać. Po każdym treningu zaznaczmy w aplikacji, że osiągnęliśmy swój cel. Program gromadzi statystyki, które wykażą, czy dążyliśmy do realizacji zamierzeń z dostateczną intensywnością czy też nie. Zapisuje też, kiedy zrealizujemy plan z nawiązką. Projekty możemy uzupełniać dodatkowymi informacjami, takimi jak oznaczenia zakończonych etapów, wyniki z appu Apple Health czy po prostu wpisy dziennika. Jeśli chcemy, program przypomni nam o każdym zapisanym zadaniu nawet kilka razy dziennie, o dowolnych porach. Niestety, nie da się zaplanować przypomnień z równą precyzją w cyklach tygodniowych i miesięcznych.

Gdy będziemy pilni, zobaczymy na ekranie uspokajające zielone znaczniki. Jeśli nie chcemy, żeby któryś z projektów pojawiał się w centrum udostępniania, oznaczmy go jako prywatny. App działa jak wzmacniacz woli użytkownika. W bezpłatnej wersji Light można zapisać maksymalnie trzy projekty i opatrzyć każdy z nich najwyżej siedmioma notatkami. Za ok. 22 zł nabędziemy wersję bez ograniczeń.

DAYLIO – Dziennik bez pisania

Innowacyjny mini-notatnik Daylio to minimalistyczna esencja tradycyjnego dziennika: zamiast pisać długie notatki, wystarczy dotknąć ikony aktualnego nastroju, a później wskazać bieżącą aktywność-taki wpis powstaje w kilka sekund. Oczywiście, żeby nadać wpisowi znaczenie, trzeba opatrzyć go kilkoma słowami komentarza. Praktyczne zastosowanie appu kryje się w statystykach: ikony pozwalają przeanalizować, jaki nastrój zwykle towarzyszy nam w ciągu dnia i jakie czynności zwykle przynoszą nam radość.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments