Kanał Novauto.pl
 

Termometry rtęciowe

Termometry rtęciowe

Wybór termometru lekarskiego nie jest rzeczą prostą. Wiadomo, inne kwestie należy brać pod uwagę decydując się na zakup termometru dla dziecka, inne natomiast szukając produktu dla osoby dorosłej. Czasami – w przypadku najwyższej jakości rozwiązań – można połączyć funkcjonalności jednego i drugiego modelu i kupić produkt, który będzie odpowiedni zarówno dla dorosłych jak i ich pociech. Nie da się ukryć, że termometry są jednak drogie i czasami nieco bardziej wadliwe i mniej precyzyjne, aniżeli modele dostosowane bezpośrednio do potrzeb danej jednostki. Różnorodność przyrządów do pomiar temperatury może spędzać sen z powiek. Idąc do pediatry z naszym dzieckiem, ten jest w stanie polecić nam nie kilka, a nawet kilkanaście modeli różnorodnego sprzętu. Większość z nich różni się od siebie sposobem działania. Funkcja jest jednak taka sama. Przyjrzyjmy się z bliska rozwiązaniom powszechnie dostępnym, spotykanym w sklepach, drogeriach oraz aptekach.

Unia Europejska zakazała produkcji i dystrybucji termometrów rtęciowych już w 2007 roku. Od tego czasu zmuszeni jesteśmy szukać innych rozwiązań. Nie da się ukryć, iż termometr rtęciowy cechował się dużą dokładnością. Pewny, wygodny w użyciu, znalazł zastosowanie w każdym domu – zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych. Współczesne modele są znacznie bardziej ekologiczne, a czasami nawet praktyczniejsze. Niewątpliwym ich plusem jest brak możliwości stłuczenia. Sporo urządzeń jest wodoodporna. Na uwagę zasługują również duże, czytelne wyświetlacze, sprzyjające mierzeniu temperatury przez osoby starsze i schorowane. Niegdyś, aby dokładnie zmierzyć temperaturę, trzeba było czekać z „termometrem pod pachą” około pięciu minut. Obecnie zmierzenie temperatury zajmuje nam nie więcej, aniżeli kilka sekund. Trzeba przyznać, że technika i technologia znacząco poszły do przodu.

W następnym artykule dowiecie się, jakie termometry można spotkać w sklepach, aptekach oraz drogeriach – nie tylko internetowych, ale również stacjonarnych. Mnogość rozwiązań może przyprawiać o zawrót głowy, jednakże dokładna analiza dostępnych modeli sprawi, że zakup termometru nie będzie stanowił dla nas żadnego problemu. To, co warto zapamiętać to fakt, iż termometry rtęciowe zostały w Polsce wycofane z obrotu. Chociaż możemy je nabyć na niektórych aukcjach internetowych, ich wykorzystywanie może być niebezpieczne – zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci i kobiety w ciąży.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments