Kanał Novauto.pl
 

Tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza

Tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza

Proces wchłaniania się żelaza następuje w układzie trawiennym. Podczas wchłaniania się tej ważnej dla nas substancji potrzebne jest wiele enzymów oraz reakcji biochemicznych. Często więc tylko niewielka ilość żelaza wchłania się faktycznie do krwi z pokarmów, zwłaszcza  że wiele osób je zbyt mało produktów bogatych w ten minerał. Niestety przyjmujemy dziennie jedynie 20 do 30 mg żelaza, a wchłonięte do jelit zostaje jedynie 2-3 mg. Polepszanie się wchłaniania żelaza jest często wyjściem, które pozwoli nam na prawidłowe funkcjonowanie. Pomóc może nam w tym m.in. witamina C oraz dieta, w której znajduje się zdrowe i dość chude białko.

 

Jak powinny działać tabletki dla osób ze zmniejszoną wchłanialnością żelaza?

Dla osób, które mają problem z wchłanialnością się żelaza polecane są środki, które będą zawierały chelat aminokwasowy, czyli digilicynian żelaza, który ma większą biodostępność i tolerancję niż samodzielne żelazo.

Przede wszystkim jest to forma żelaza, która daje znacznie większe bezpieczeństwo stosowania, nie daje interakcji z innymi produktami, czy to z żywnością, czy witaminami i minerałami. Można suplementować go w mniejszych ilościach, ponieważ działa już w zmniejszonej dawce.

Diglicynian jest tak bardzo biodostępny, ponieważ został połączony aż z dwoma cząsteczkami aminokwasu glicyny, co daje również szybsze wchłanianie bez podrażnienia żołądka. Nie daje żadnych interakcji z innymi produktami żywnościowymi. Organizm tę cząsteczkę rozpoznaje i wchłania jako dipeptyd, który może być pochłaniany w innych częściach naszego przewodu pokarmowego, nie mając interakcji z innymi minerałami przez nas przyjmowanymi.

Tenże kompleks helatowy jest w stanie przechodzić przez ścianę jelita, gdzie po wchłonięciu jest przetwarzany w procesie hydrolizy, a następnie rozpada się do diglicynianiu żelaza, a później do żelaza atomowego i glicyny, które to składniki są zaanażowane m.in. w syntezę białek. Dzięki takiemu rozpadowi może szybko wchłaniać się, bez podrażniania układu pokarmowego.

 

Nowoczesne preparaty z żelazem znaleźć można na stronie: http://www.chelaferr.pl

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments