Kanał Novauto.pl
 

Sposób na skurcz mięśnia

Sposób na skurcz mięśnia

Skurcz mięśnia to nieprzyjemna dolegliwość, która może pojawić się w każdym wieku. Powodów jego wystąpienia jest cała masa min. przetrenowanie, dieta z niedoborami pokarmowymi, niewydolność żylna lub choroba ogólnoustrojowa. Poznając przyczynę bolesnej przypadłości, możemy podjąć działania celem jej złagodzenia lub całkowitego zlikwidowania. Należy przede wszystkim zmienić dietę i zastosować odpowiednią suplementację.

Podstawowy mikroelement zdrowia

Nie od dziś wiadomo, że to magnez pomaga w łagodzeniu skurczów mięśni. Odgrywa bardzo ważną rolę, stanowiąc najważniejszy mikroelement warunkujący utrzymanie homeostazy w organizmie. Szybki tryb życia, stres, przetworzone produkty czy przyjmowanie leków powoduje pogłębianie się niedoboru magnezu. Skurcz może trwać od kilku sekund do kilku minut, gdzie często trzeba ręką rozciągać mięsień. Najczęściej bólem obejmowane są łydki, uda, podudzia, stopy, oraz ręce. Duży wysiłek fizyczny oraz stały stres hamują koordynację mięśniową, prowadząc do utraty elektrolitów. Regularne przyjmowanie magnezu wspomaga pracę układu nerwowego oraz mięśniowego, reguluje ciśnienie krwi. Ważne jest odpowiednie źródło przyjmowania preparatu, dlatego warto zajrzeć na stronę. W przypadku dużego niedoboru mikroelementu w organizmie, zalecane jest zażywanie profesjonalnego preparatu, który faktycznie nam pomoże.

Na rynku istnieje całe mnóstwo suplementów magnezowych, nie każdy jednak jest skuteczny. Tylko niektóre preparaty zostały uznane i są rekomendowane przez farmaceutów.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments