Kanał Novauto.pl
 

Pieczątką bardzo pożądana!

Pieczątką bardzo pożądana!

Zwykle co roku, każdego kierowcę czeka obowiązek dokonania przeglądu stanu technicznego pojazdu, którego wynik, o ile jest pozytywny, potwierdza się w dowodzie rejestracyjnym stosowną pieczątką. 

U wielu, taki przegląd, zwłaszcza ten dotyczący starszych aut, budzi pewien niepokój, bowiem nigdy nie wiadomo, co takiego znajdzie pod maską i później kiedy samochód stanie na podnośniki, pracownik stacji diagnostycznej. Jednak nie należy się specjalnie denerwować. Przegląd nie dotyczy przecież aut formuły 1, ale zwykłych, ukochanych „koni roboczych”, wożących nas i nasze rodziny. Aby nerwy były mniejsze, albo w ogóle ich nie było, warto zadbać o kilka rzeczy przed przeglądem rejestracyjnym. Po pierwsze warto sprawdzić oświetlenie pojazdu i jeśli któraś z żarówek nie pali – wymienić ją. Dalej, należy sprawdzić wycieki, czy samochód nie gubi oleju i innych płynów potrzebnych aby nasze auto dobrze działało. Warto także popatrzeć bezstronnie na swój samochód i odpowiedzieć sobie szczerze, czy jego stan techniczny nie zagraża kierowcy i innym użytkownikom drogi.

Należy wiedzieć, że od jakiegoś czasu zmieniły się przepisy odnośnie przeprowadzania przeglądu rejestracyjnego. W tej chwili wyniki badań trafiają do ogólnokrajowej sieci i są dostępne do sprawdzenia czynnikom kontrolnym. Jednocześnie, opłatę przeglądową, wynoszącą dla samochodu osobowego 99 złotych, uiszcza się od razu i jest ona pobierana niezależnie od wyniku przeglądu.

Aby być zadowolonym z przeglądu rejestracyjnego powinno się wybierać dobre,  licencjonowane stacje diagnostyczne. Do takich należy choćby stacja diagnostyczna Lublin. W dobrej stacji, każdy kierowca i pojazd zostaną uprzejmie i profesjonalnie potraktowani, zaś uzyskanie upragnionej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym będzie poprzedzone fachowym rozpoznaniem stanu technicznego pojazdu.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments