Kanał Novauto.pl
 

Olejki zapachowe do świec

Olejki zapachowe do świec

Olejki eteryczne do świec

Kilka kropel olejku eterycznego dodanego do świecy wypełni pomieszczenie przyjemnym naturalnym zapachem, który działa relaksująco na nastrój. Zapach idealnie się sprawdzi podczas wieczornej kolacji, wprowadzając przyjemną odprężającą atmosferę. Olejki eteryczne wytwarza się poprzez destylację różnych części roślin, począwszy od liści, kwiatów, owocach a kończąc nawet na korzeniu rośliny. Olejki można ze sobą również łączyć, tworząc niesamowite mieszanki zapachowe, jednak należy pamiętać o tym, że lepiej jest je dobierać na zasadzie podobieństwa, przykładowo olejki z grupy owoców egzotycznych lepiej łączyć z tą samą grupą owoców.

Zapachy do świec sojowych

Świece sojowe stają się coraz bardziej popularne w domach, a mieszkańcy sami próbują tworzyć nowe zapachy, dodając małe ilości olejków eterycznych, które nie zawierają sztucznych aromatów. Często spotyka się świece sojowe o zapachach pór roku, są to mieszanki różnych starannie dobranych składników, tak aby każdy zapach się ze sobą komponował, przykładowo można wyróżnić świece o jesiennych zapachach, mają kilka typów a jedne z najlepszych to:

  • drzewne (Fasola toknińska)
  • korzenne (Jabłko z cynamonem)
  • kwiatowe (Czarna orchidea)

AIG MIX – Oleje do świec


Naturalne olejki eteryczne do świec

Stosując naturalne olejki eteryczne do świec, które nie zawierają wzmacniaczy zapachowych, dba się o powietrze, które jest wdychane do płuc. Można stworzyć piękny zapach wydobywający się ze świecy, dzięki możliwości mieszania i komponowania swoich własnych złożonych i naturalnych aromatów, używając sztucznych olejków, nie otrzyma się takiego zapachu. Tak stworzone zapachy, uwalniają aromaterapeutyczne właściwości, warto podkreślić również, że świece sojowe z powodzeniem mogą być używane przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze. Jednymi z najczęściej używanych olejków eterycznych do świec o temperaturze zapłonu powyżej 100°C są:

  • olejek mirrowy
  • olejek cassia
  • olejek amyrisowy

Przykładowe olejki o temperaturze zapłonu poniżej 100°C to:

  • olejek lawendowy
  • olejek goździkowy
  • olejek z mięty pieprzowej
Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments