Kanał Novauto.pl
 

Okulary korekcyjne – pomagają czy szkodzą?

Okulary korekcyjne – pomagają czy szkodzą?

Okulary korekcyjne mają za zadanie pomóc nam w codziennym życiu w przypadku kiedy nasz wzrok nie działa poprawnie.  Dzięki odpowiednio dobranym szkłom jesteśmy w stanie całkowicie zneutralizować dyskomfort związany z gorszym widzeniem. Jednakże należy zaznaczyć że okulary same w sobie nie zmniejszają wady wzroku. Pozwalają sprawnie funkcjonować w codziennym życiu oraz ułatwiają wiele czynności. Dlatego nie warto z nich rezygnować. Niestety na razie jedyną rzeczą która pozwala dobrze widzieć bez okularów i soczewek jest laserowa korekcja wady wzroku. Suplementy na wzrok również świetnie się sprawdzą jako dodatek do każdego leczenia.

wzrok

wzrok

Okulary korekcyjne – czy warto

Bardzo często można usłyszeć o tym że założenie swoich pierwszych okularów korekcyjnych spowoduje że już nigdy ich nie zdejmiemy – wada będzie się tylko pogarszać, ponieważ wzrok się rozleniwi. Natomiast tak naprawdę odkładanie decyzji o podjęciu leczenia powoduje, że nasz świat jest dużo mniej ostry od świata osoby zdrowej. Nasz mózg chce widzieć wyraźnie – próbuje wytężyć wzrok. Wzmożony wysiłek oczu, powoduje że szybciej się one męczą. Po całym dniu jesteśmy bardziej zmęczeni i poddenerwowani.

Poprawa wzroku

Aby poprawić widzenie należy skupić się na kilku aspektach. Dieta oraz suplementy na wzrok na przykład z luteiną powinny być podstawą każdej osoby która zaczyna gorzej widzieć. Oprócz tego należy nie nadwyrężać oczu przed komputerem, często robić przerwy, dbać o to aby oczy były dobrze nawilżone, wysypiać się. To wszystko ma ogromne znaczenie a bardzo często jest zaniedbywane.

Ogromną poprawę można również zauważyć po treningu gałek ocznych. Dzięki nim można skorygować już istniejące wady. Przykładem takiego ćwiczenia może być Patrzenie na przemian blisko i daleko. By wykonać ćwiczenie należy wybrać kilka rzeczy w linii oddalonych od siebie co kilka metrów. Zmiana ostrości widzenia będzie idealnym treningiem na pobudzenie wzroku do działania.

Dobrze dobrane okulary są w stanie odmienić nasze życie. Warto o tym pamiętać pomimo tego że same w sobie nie leczą żadnej wady.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments