Kanał Novauto.pl
 

Odzież patriotyczna jako symbol?

Odzież patriotyczna jako symbol?

Odzież patriotyczna jest na fali popularność od kilku lat. Poza zagorzałymi kibicami piłki nożnej, dla których odzież z nadrukiem symboli narodowych, była od zawsze wyrazem przywiązania do kraju, matki zaczęły ubierać swoje pociechy w koszuli z dumnym Orłem Białym, celebryci upodobali sobie kreacje ociekające symboliką atrybutów narodowych, czy to w sesjach zdjęciowych, czy podczas porannego wypadu po bułki. Politycy niemniej niż pozostali, chcąc wpisywać się w obecne trendy, ochoczo występują z elementami ubioru, na których widnieją narodowe barwy czy postacie historyczne. Coraz więcej sklepów w swoim asortymencie oferuję odzież patriotyczną, liczniejsze są stoiska, z których wychyla się bluza z polską Husarią. Możesz zakupić je w wersji sportowej, która towarzyszyć Ci będzie podczas biegu czy na siłowni, bądź klasycznej – stosownej do wyjść bardziej lub mniej oficjalnych. Projektowana i produkowana w rodzimym Kraju. Czy jako Polka, która kocha Ojczyznę, muszę posiadać w swojej garderobie choćby jeden T-shirt z polski godłem?

Odzież patriotyczna

Odzież patriotyczna

Jakie pobudki kierują nami podczas zakupu odzieży patriotycznej?

  • z miłości, z poczucia przynależności do Ojczyzny
  • manifestujemy własne przekonania, wartości które wyznajemy
  • popularyzacja symboli narodowych poza granicami Państwa
  • upamiętniamy wzorce takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna
  • przypominamy innym o ważnych historycznych postaciach czy wydarzeniach w historii naszego Kraju
  • demonstrujemy poza granicami Polski skąd jesteśmy
  • szerzenie historii wśród najmłodszych
  • chcemy pozostać na fali trendu i panującej współcześnie mody
  • zależy nam aby wyróżniać się z tłumu

Czy wypada? Czy należy? Czy warto?
Jedni powiedzą, że zarabianie na symbolach narodowych, gdzie nasi przodkowie walczyli w jego obronie, jest powodem do wstydu, to nietakt. Przeciwnicy tego stanowiska, nie będą upatrywać się w tym nic zdrożnego, bo wstydem mogłoby być nieszanowanie symboliki naszego Państwa, niechęć do wyjawienia swojego pochodzenia oraz brak akceptacji własnej historii czy uznania Jej bohaterów.
Poglądy, jak to poglądy – bywają różne. Warto mieć na względzie, że to nie koszulka Polski Walczącej czy czapka z numerem Dywizjonu 303 czyni z Ciebie patriotę. Wiernym Ojczyźnie nie będziesz wieszając od czasu do czasu flagę podczas świąt narodowych. I nie, nie ma nic złego w Twojej koszulce z dumnym Orłem na ramieniu. Umiłowanie, pamięć i szacunek – o tym też, poza garderobą pamiętaj.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments