Kanał Novauto.pl
 

Motocykle terenowe

Motocykle terenowe

KTM 890 Adventure R

KTM wyrobił sobie markę w świecie off-roadu, a jego model 890 Adventure R mocno namieszał na rynku i zalicza się do najlepszych motocykli w swojej klasie.
Moc pochodzi z równoległego silnika twin o pojemności 889 cm3, który zastępuje silnik z serii 790 Adventure. KTM twierdzi, że ten silnik jest „najbardziej kompaktowym silnikiem na rynku”. Przy mocy 77 kW (lub około 103 KM) jest to bardzo imponująca liczba jak na ten rozmiar silnika.

Reklama: Sklep motocyklowy Rybnik

Oczywiście miłośnicy przygód wiedzą, że moc to tylko niewielka część układanki. Rama, która wykorzystuje się w motocyklu musi również sprostać zadaniu, a pomarańczowa stalowa rama 890 Adventure R z pewnością jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Motocykl opracowany jest tak, aby był lekki, ale mocny i zdolny do radzenia sobie zarówno w podróży, jak i w terenie. Wahacz również został zoptymalizowany pod kątem siły i elastyczności, dzięki czemu motocyklista wie, co dzieje się pod nim.

Zawieszenie o długim skoku na obu końcach pochłania wszystkie wstrząsy, jakie przynosi jazda w terenie, co zapewnia nieco sportową jazdę po drogach. 21-calowe przednie i 18-calowe tylne koło daje mnóstwo opcji zastosowania różnych opon w zależności od tego, jak agresywną jazdę chcesz zastosować. Choć nieco niekonwencjonalny i unikalnie nisko zawieszony zbiornik paliwa o pojemności 5,3 galona może wyglądać nieco dziwnie, ale utrzymuje dobre wyważenie, zapewniając dobre prowadzenie. Jednocześnie utrzymując wąski obszar „zbiornika” dla wygody kierowcy. To sprytny projekt, który działa naprawdę dobrze.

Liczne tryby kierowcy, w tym dedykowany tryb Off-Road, kontrola trakcji, ABS na zakrętach, ABS Off-Road, tryb rajdowy, a nawet łączność Bluetooth z telefonem z funkcją KTM MY RIDE, to tylko najważniejsze atuty elektroniki tego motocykla.

Jeśli szukasz najlepszego z najlepszych w kategorii średniozaawansowanych rowerów typu adventure, możesz przerwać swoje poszukiwania właśnie tutaj, dzięki 890 Adventure R .

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments