Kanał Novauto.pl
 

Kwasy tłuszczowe Omega a przyspieszenie metabolizmu

Kwasy tłuszczowe Omega a przyspieszenie metabolizmu

Kwasy tłuszczowe Omega a przyspieszenie metabolizmu

Często zadajecie sobie pytanie, jak skutecznie podkręcić metabolizm? Nie da się ukryć, że ten temat ma związek z wagą. Jest zaś wiele osób – przede wszystkim chodzi o kobiety – które nie są usatysfakcjonowane tym parametrem. Po prostu uważają, że ważą zbyt dużo. Robią praktycznie wszystko, aby zmienić ten stan rzeczy. Ważne w tym temacie jest właśnie przyspieszenie metabolizmu. Nie da się ukryć, że jednym z kluczowych czynników – wpływających na podkręcenie przemiany materii – jest właściwa dieta. Fachowcy zalecają, aby jeść produkty zawierające kwasy tłuszczowe Omega. Dlaczego? Co sprawia, że panuje taka powszechna opinia?

Dlaczego warto jeść ryby?

Ryby morskie są bardzo zdrowe. Nie bez przyczyny dietetycy często zalecają spożywanie takich produktów i umieszczają je w jadłospisach swoich Klientów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kwasy tłuszczowe Omega między innymi wpływają korzystnie na pracę serca. Zmniejszają poziom trójglicerydów, podwyższają poziom dobrego cholesterolu HDL czy dbają o odpowiednie ciśnienie krwi itp. Są korzystne również biorąc pod uwagę ten temat. Dlaczego? Trzeba podkreślić, że są one odpowiedzialne między innymi za redukcję stanów zapalnych. Ponadto regulują poziom cukru we krwi. Nie można nie zaznaczyć, że zmniejszają również odporność komórek na leptynę. Jest to z kolei hormon związany z uczuciem sytości oraz spalaniem tłuszczu. To wszystko ma wpływ na metabolizm.

Jakie ryby będą najlepsze?

Zastanawiacie się, jakie produkty warto wybierać? Na szczęście jest spore pole do popisu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na takie tłuste ryby morskie, jak na przykład sardynka, łosoś, tuńczyk, śledź czy makrela itp. Co więcej, w sklepach internetowych lub stacjonarnych znajdują się również inne produkty będące źródłem kwasów tłuszczowych Omega. Jest to bez wątpienia dobra opcja dla osób, które nie do końca przepadają za rybami. W tym miejscu warto zatem wspomnieć o orzechach czy oleju lnianym. Aktualnie często stosowane są również suplementy diety przyspieszające metabolizm i mające właśnie tego typu składniki.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments