Kanał Novauto.pl
 

Jakiego laptopa warto kupić?

Jakiego laptopa warto kupić?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie “który laptop jest najlepszy?”. Rynek obecnie jest tak bardzo różnorodny, że możemy dobrać sprzęt zgodnie z naszym trybem życia. Inaczej będziemy wybierać laptopa do biura, a inaczej „w trasę”. Jednym z elementów, na które warto zwracać uwagę jest jakość ekranu. Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrej jakości, warto sprawdzić Dell Inspiron 5570.

Ponieważ prawdopodobnie będziesz wpatrywać się godzinami na ekran laptopa laptopa, prawdopodobnie będziesz chciał upewnić się, że zakupić sprzęt z ekranem, który jest wygodny do oglądania i użytkowania.

Na początek musisz rozważyć, czy twój laptop ma mieć ekran dotykowy. Obecnie ekrany dotykowe są bardzo powszechne i mogą ułatwić niektóre zadania. Niestety mogą one również nadać połysk wyświetlaczowi, co czasem jest niepożądane. Błyszczące ekrany prowadzą do odbić, które są zdecydowanie negatywne, jeśli grasz, oglądasz lub edytujesz obrazy i treści wideo. Następnie sprawdź rozdzielczość na dowolnym laptopie, który zamierzasz kupić. Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (Full HD) powinna zostać wzięta pod uwagę, jeśli chcesz mieć dużo miejsca, aby ustawić okna w jednym szeregu i mieć wszystko na widoku.

Wybrane nowoczesne laptopy oferują teraz również rozdzielczości 4K. Te wysokiej klasy panele wyświetlacza są jednak na ogół kosztownym dodatkiem do już i tak drogiego produktu. Będą naprawdę warte zachodu tylko dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują, np.  profesjonaliści w tworzeniu treści.

Jeśli jesteś fanem gier, warto także poświęcić czas na sprawdzenie częstotliwości odświeżania ekranu dowolnego laptopa. Szybsza częstotliwość odświeżania często zapewnia przewagę konkurencyjną w grach online, ponieważ rozgrywka jest płynniejsza.

Kąty widzenia także są niezwykle ważne. Ekran laptopa, który reklamuje technologię IPS, oferuje najszersze kąty widzenia i najwyższy komfort użytkowania. Możliwe, że nie zawsze będziesz używać laptopa w jego naturalnym środowisku, więc laptop z wyświetlaczem IPS jest zwykle preferowany w przeciwieństwie do niego.

Jeśli to możliwe, poświęć czas, aby przejść do sklepu i zobaczyć sam ekran. W przeciwnym razie skorzystaj z wielu recenzji, aby uzyskać dobry przegląd produktu i określić, czy jego ekran będzie w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments