Kanał Novauto.pl
 

Jakie projekty domów są najpopularniejsze?

Każdy inwestor, który ma w planach budowę domu jednorodzinnego, prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z zadaniem wybrania odpowiedniego projektu domu. To nic innego jak rozrysowanie tego, jak taki dom będzie wyglądał zaraz po tym, kiedy zostanie wybudowany i oddany do użytku. To właśnie w takim projekcie określa się układ i wielkość pomieszczeń, a także rozmieszczenie najważniejszych instalacji w budynku. 

Najwygodniejszy dom – parterowy?

Bezsprzecznie, to właśnie domy jednorodzinne, parterowe cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów i takie projekty domów Kraków są najczęściej wybierane. Obecnie, zdecydowanie odchodzi się od budowania ogromnych domów dla pokoleń – raczej buduje się domy wprost idealne do komfortowego zamieszkiwania przez jedną rodzinę. Takie budynki taniej wybudować w porównaniu do dużych, piętrowych budowli, a dodatkowo – są one tańsze w utrzymaniu.

Najważniejsze, aby wszystko było dobrze zaplanowane

Inwestorzy poszukują w projektach domów takich rozwiązań, dzięki którym budynek będzie energooszczędny. Dodatkowo, bardzo modnym rozwiązaniem jest podział domu na strefy. Na parterze umieszcza się obszerny pokój dzienny, który jest połączony z kuchnią. Duże okno tarasowe wraz z drzwiami balkonowymi umożliwia bezpośrednie dotarcie do tarasu, który przylega do salonu. Poddasze użytkowe jest natomiast zaadaptowane na strefę nocną, gdzie znajduje się większa łazienka, a także sypialnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu optymalnie można wykorzystać także i tę przestrzeń, którą mamy pod dachem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments