Kanał Novauto.pl
 

Jak zrobić żyrandol?

Jak zrobić żyrandol?

Choć dzisiejsza szeroka oferta producentów żyrandoli przemawia do wyobraźni nawet bardzo wyrafinowanych konsumentów, niektórzy marzą, by ich oświetlenie ogrodowe zdobiła nie „typowa”, kupiona w sklepie kreacja, tylko wyjątkowy, ręcznie wykonany żyrandol. Jeśli należysz do tej kategorii pasjonatów i miłośników tworzenia własnego otoczenia, ten artykuł jest dla Ciebie.

Aby więc stworzyć prawdziwie ekskluzywne dzieło sztuki, z którego będziesz dumny, musisz uzbroić się w trzy istotne czynniki sukcesu.

Gust artystyczny

Ten czynnik jest niezbędny, ponieważ tworzysz nie tylko „ramę” dla oprawy oświetleniowej, ale jeden z głównych elementów dekoracyjnego projektu wnętrza pomieszczenia. Żyrandol umieszcza się zazwyczaj w centralnym punkcie sufitu, w pełnym świetle, a brak artystycznego smaku twórcy kreacji od razu rzuci się w oczy, co w konsekwencji wyeksponuje cały dom w niekorzystnym świetle.

Kunszt

Po drugie, piękny i praktyczny żyrandol własnymi rękami nie będzie mógł powstać, jeśli jego twórca nie ma w obecności pewnej umiejętności. Ten aspekt jest również bardzo ważny, bo jeśli założysz świetny pomysł oprawy artystycznej obrazu, ale nie będziesz w stanie go przynieść do życia, wszystkie niedociągnięcia i błędy w tworzeniu żyrandola będą grać wyraźnie nie na korzyść stylowego piękna Twojego domu.

Niezbędny materiał

Stworzenie żyrandola własnymi rękami jest niemożliwe bez niezbędnego materiału do tworzenia. I dobrze, jeśli pomyślałeś o stworzeniu centralnej lampy sufitowej ze sznurka, krążków CD, zwykłej tkaniny, starych koszy i podobnych rzeczy, które trudno nazwać rzadkimi. Jeśli jednak Twoim celem jest stworzenie na przykład abażuru Tiffany’ego lub oryginalnej, autorskiej kompozycji kryształowych wisiorków, sprawa znalezienia materiału będzie nieco bardziej problematyczna.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments