Kanał Novauto.pl
 

Jak wyczyścić wykładzinę na sucho

Jak wyczyścić wykładzinę na sucho

Utrzymanie wykładziny w czystości jest kluczową kwestią nie tylko ze względu na estetykę i prezencję naszego wnętrza, ale przede wszystkim, ze względu na zdrowie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Powszechnie wiadomo, że w wykładzinach gromadzą się kurz, roztocza i bakterie, a zaniedbana i nieregularnie czyszczona, w krótkim czasie zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, ponieważ niczym gąbka chłonie wszelkie zapachy z otoczenia. Systematyczne, codzienne odkurzanie to podstawa, jednak od czasu do czasu warto poświęcić jej więcej uwagi i gruntownie wyczyścić. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zalegających nieczystości. Jednym z nich jest czyszczenie wykładziny na sucho.

Wykładzina

Wykładzina

Na czym polega czyszczenie wykładziny na sucho?

Najprostszym sposobem na efektywne wyczyszczenie wykładziny jest użycie odkurzacza piorącego lub skorzystanie z usług firmy sprzątającej, specjalizującej się w świadczeniu tego rodzaju usług. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taki wydatek, a odkurzacz może nie być odpowiedni, jeśli chcemy uniknąć moczenia wykładziny. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest czyszczenie wykładziny na sucho, które pomaga przywrócić jej estetyczny wygląd oraz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. W skrócie polega ono na użyciu specjalnych preparatów, które w szybki sposób redukują wszelkie nieczystości, przy niskim nakładzie pracy i bez zbędnego moczenia czyszczonej powierzchni. Takie rozwiązanie jest nie tylko szybkie, ale i najlepsze zawłaszcza w pomieszczeniach, w których nie możemy pozwolić sobie na użycie wody.

Jak wyczyścić wykładzinę na sucho?

W sklepach oferujących różnego rodzaju chemię gospodarczą można znaleźć specjalne proszki do czyszczenia wykładzin. Ich działanie jest niezwykle skuteczne, a przy tym efektywne i stosunkowo niedrogie. Warto jednak pamiętać, by dobrać proszek odpowiedni do rodzaju materiału, z którego została zrobiona wykładzina, by uniknąć odbarwień lub innych uszkodzeń. W tym celu dobrze jest zrobić próbę na niewielkiej powierzchni i jeśli nie zauważymy niepokojących zmian, można użyć go na całą wykładzinę. Zasada jest bardzo prosta… rozsypujemy proszek na całej powierzchni, wcieramy za pomocą szczotki, a następnie po określonym czasie odkurzamy. Proszek pochłania cały brud i niweluje brzydkie zapachy, co przekłada się na jego skuteczność i szybkość działania. Na podobnej zasadzie działają specjalne spraye do czyszczenia wykładziny na sucho, z tym że w tej sytuacji zamiast proszku, mamy do czynienia z aktywną pianą, którą należy rozprowadzić na całą zabrudzoną powierzchnię, a następnie odkurzyć pozostałości. Szybko, łatwo i co najważniejsze, efektywnie.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments