Kanał Novauto.pl
 

Jak wybrać paszę dla bydła opasowego?

Jak wybrać paszę dla bydła opasowego?

Hodowcy bydła paszowego stają przed szeregiem wyzwań, z których jedno dotyczy wybrania najlepszej paszy dla zwierząt. Przemysł paszowy na szczęście oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które pozwolić zaplanować odpowiednie żywienie bydła. Jak wybrać paszę? O czym warto pamiętać?

 

Pasza objętościowa i treściwa

Zastosowanie paszy objętościowej dla bydła może przynieść szereg korzyści, przy czym warto pamiętać, że w tym przypadku okres tuczu może być nieco dłuższy. Jeśli rolnikowi zależy na uzupełnieniu pożywienia zwierząt, może wybrać także pasze treściwe, które mogą skrócić okres tuczu.

Pasze treściwe są produktami, które oparte są na ziarnach zbóż, które dostarczają energii bydłu. Śruta słonecznikowa lub śruta sojowa jest tutaj zazwyczaj źródłem białka. Podczas zakupu takiej paszy pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę także na pszenżyto oraz pszenicę. Co ciekawe, przemysł paszowy bazuje także na różnorodnych dodatkach (np. żywych drożdżach), które mają za zadanie poprawić strawność.

Pasze najlepszej jakości

Gospodarz powinien zadbać o pasze najlepszej jakości, które dadzą wymierne efekty. Zwłaszcza w okresie zimowym warto zadbać o efektywny pokarm dla zwierząt, gdyż w tym czasie niezbędne jest dostarczanie witamin i składników pokarmowych bydłu. Nie zawsze tańsze pasze będą dobre, dlatego postawmy na nieco droższe rozwiązania, jednakże opierające się na dobrej jakości paszy. Połączenie paszy objętościowej z paszą treściwą przez wiele osób jest najczęstszym wyborem, gdyż pozytywnie wpływa na skrócenie okresu tuczu, co z kolei pozwala zachować płynność finansową hodowli bydła.

Wybierając paszę dla bydła opasowego, nie kierujmy się niską ceną – tutaj konieczne jest postawienie na dobre jakościowo pożywienie, które da wymierne efekty. Przemysł paszowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom hodowców bydła, oferując coraz ciekawsze rozwiązania, które chętnie są wybierane. Korzystanie jedynie z samej paszy objętościowej sprawić może, że wydłuży się okres tuczu, dlatego dobierzmy także paszę treściwą.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments