Kanał Novauto.pl
 

Hydrofobizacja

Hydrofobizacja
 • Design
 • Performance
 • Screen
 • Camera
 • Battery
 • Price

Final Verdict

There are lots of ‘mays’ and ‘shoulds’ here, because while impressions can be formed about the look and feel of a phone quite quickly, OS, processor and camera testing take a longer look.

Powłoka hydrofobowa jest to warstwa, która zabezpiecza przed wodą produkt, który został odpowiednio zaimpregnowany. Należy jednak rozumieć, że dużo instytucji specjalistycznych nieustannie poszukuje aby produkować coraz to doskonalszą powłokę, tak żeby ochrona była coraz bardziej skuteczna. Żaden profesjonalista chemik ani instytucja w jakiej funkcjonuje nie prezentuje swej formuły, dlatego na rynku jest ciągle nie wiele firm, które zajmują się hydrofobizacją.

Hydrofobizacja to idealne wyjście w wielu kwestiach, sporo działalności już przy etapie produkcji określa się na naniesienie makro warstwy na oferowane produkty. Taki materiał zyskuje dużo na swojej wartości, choćby nie zdajemy sobie sprawy, że jest to rezultat warstwy hydrofobowej która nie tylko zabezpiecza przed wodą lecz także ją wyklucza. Przykładem są tutaj szyby bądź lusterka do samochodów, sporo producentów szyb nanosi powłokę na szybę przez co krople wody same z niej spływają a wycieraczki są praktycznie bezużyteczne. Takie nowoczesne rozwiązanie można wykorzystać też w wielu innych sferach takich jak:

 1. Usługi budowlane
 2. Armatura łazienkowa
 3. Odzież
 4. Marketing
 5. Prace porządkowe
 6. i wiele, wiele innych

W jaki sposób hydrofobizacja ma możliwość sprawić się w usługach porządkowych? Odpowiedź jest niezmiernie prosta, otóż nanopowłoka impregnuje przed wodą i pokrewnymi tworami, w tym przypadku farbą czy innymi markerem. Odpowiedź nakłada się już sama, nanosząc powłokę hydrofobową na ścianę impregnujemy ją przed graficiarzami, którzy nieustannie niszczą ją swymi malowidłami. Jak widzimy właściciele spółdzielni lub innych obiektów potrafią wiele zaoszczędzić kosztów ale i stresu związanym z regularnym odnawianiem elewacji.

W reklamie także warstwa znalazła ogromnie ciekawe rozwiązanie, otóż profesjonaliści nanoszą powłokę na pewien element muru bądź innej zabudowy, warstwa ta nie jest zauważalna jeżeli jest sucha, jeśli natomiast pada deszcz w polu zamalowanym ukazuje się wcześniej nakreślony wizerunek lub też napis. Jest to na chwile obecną bardzo innowacyjna forma reklamy, widzialna wyłącznie w trakcie opadów, jednakże jakie jest zdziwienie przechodniów jeśli taki tekst się już ukaże? Za pewne nikt nie przejdzie obok niej niezależnie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments