Kanał Novauto.pl
 

Efektywne metody nauki języka angielskiego

Efektywne metody nauki języka angielskiego

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest w dzisiejszych czasach nauka języka angielskiego. Jest on niezwykle przydatny zarówno w trakcie podróży po świecie, dając szansę na nowe znajomości, jak i podczas studiów czy poszukiwania wymarzonej pracy. A jednak mimo że większość z nas zaczyna swoją przygodę z nim już w szkole podstawowej, zazwyczaj nie przekłada się to na spektakularne efekty. Często bowiem nauczyciele wykorzystują niezbyt skuteczne metody i środki, koncentrując się głównie na przekazaniu suchej wiedzy.

Liczy się praktyka, a nie sama wiedza

Wiedza na temat gramatyki jest istotna, ale w skutecznej nauce języka angielskiego liczy się przede wszystkim nieustanny kontakt z nim na co dzień. Ważne jest, aby np. czytać książki i oglądać filmy czy seriale w tym języku tak często, jak to tylko możliwe. Należy również wykorzystywać każdą okazję do pisania po angielsku, choćby robiąc listę zakupów, pisząc wypracowania lub odpisując na maile. Kolejnym istotnym czynnikiem jest słuchanie w celu oswojenia się z brzmieniem słów i akcentem. Służą do tego filmy na You Tube, podcasty, programy telewizyjne i muzyka ulubionych wykonawców. Jeśli chodzi o taki sposób na angielski Wrocław jest przykładem miasta, w którym większość szkół przyjęła ten model.

Trzy skuteczne metody

Istnieje wiele konkretnych metod nauki języka obcego, ale warto zwrócić uwagę na trzy z nich, ponieważ w dużej mierze opierają się na zasadach wymienionych w poprzednim akapicie. Należy podkreślić, że jeśli chodzi o angielski Wrocław jest miejscem, w którym bez problemu znajdziemy kursy oferujące nauczanie zgodnie z tymi metodami. Oto one:

  1. Metoda Callana – bazuje na technikach wykorzystywanych  w szybkim nauczaniu żołnierzy języka mówionego. Przypomina sposób, w jaki małe dziecko uczy się języka własnego kraju: najpierw oswaja się ze słownictwem, a dopiero potem opanowuje mowę i zaczyna rozmawiać.
  2. Metoda modułowa – opiera się na nauczaniu angielskiego poprzez wykorzystanie umiejętności, które kursant już posiada. Uczy się on więc gramatyki i słownictwa głównie dzięki stosowaniu ich w praktyce, w codziennych sytuacjach.
  3. Metoda komunikacyjna – podstawą tego sposobu nauki jest przekonanie, że język służy głównie komunikowaniu się, dlatego kursanci są zachęcani do porozumiewania się w przeróżnych sytuacjach, np. w trakcie zakupów, na poczcie czy lotnisku. Dla chcących poznać tę metodę na angielski będzie dobrym miastem, bo działa tam kilka szkół ją wykorzystujących.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments