Kanał Novauto.pl
 

Dlaczego nurkowanie rebreatherowe jest coraz popularniejsze?

Dlaczego nurkowanie rebreatherowe jest coraz popularniejsze?

Dlaczego nurkowanie rebreatherowe jest coraz popularniejsze?

Nie brakuje ludzi, którzy coraz chętniej decydują się na nurkowanie na obiegu zamkniętym (CCR – Close Circuit Rebreather). Co powoduje występowania tego zjawiska? Dlaczego XCCR rebreather to aktualnie tak ochoczo wykorzystywany sprzęt?

Głębokie i długie nurkowanie

Fani takiego sposobu spędzania wolnego czasu doceniają między innymi fakt, że XCCR rebreather to wysokiej klasy sprzęt, który umożliwia głębokie eksplorowanie konkretnych terenów podwodnych. Nie da się ukryć, że im głębsze zejścia, tym większa frajda z realizacji całej czynności. Specjalna konstrukcja i odpowiednie elementy powodują, że nurkowanie jest również relatywnie długie. To powoduje, że można swobodnie oddać się podziwianiu danej lokalizacji. Warto zaznaczyć, że pochłaniacz CO2 umożliwia realizację tej czynności nawet do sześciu godzin. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to długi okres, który pozwala precyzyjnie zapoznać się z konkretnym terenem.

Odpowiednia obsługa eliminuje ryzyko

Jakie powinno być nowoczesne nurkowanie? Dla każdego priorytetem musi być bezpieczeństwo. Ludzie zatem coraz częściej decydują się na nurkowanie na obiegu zamkniętym, gdzie XCCR rebreather odgrywa bardzo ważną rolę. Wszystko dlatego, że jest to sprzęt nowej generacji, który bardzo mocno eliminuje ryzyko. Oczywiście, niezwykle istotne jest to, aby nauczyć się prawidłowej obsługi tego urządzenia. Umożliwiają to między innymi rozmaite kursy i szkolenia. Użytkownicy, którzy zdobędą wiedzę teoretyczna i praktyczną mają świadomość tego, jak należy korzystać ze sprzętu, żeby zagwarantować sobie po prostu większe bezpieczeństwo.

Stosunkowo tania opcja

Uwzględniając głębokie trimixowe nurkowania realizacja tej czynności – biorąc pod uwagę nurkowanie na obiegu zamkniętym – jest tańsza. Oczywiście, na początek trzeba wydać pieniądze na kursy, aczkolwiek chętnych nie brakuje. Dużo ludzi traktuje to jako inwestycję, która stosunkowo szybko się zwraca. Te wszystkie aspekty powodują, że nie brakuje ludzi, którzy zaczynają stosować XCCR rebreather.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments