Kanał Novauto.pl
 

Człowiek nie zając, robocie nie ucieknie

Człowiek nie zając, robocie nie ucieknie

Branża odzieżowa jest pierwszą, w której nie da się działać bez znanej marki. Butiki .U Ani i Krysi” przeszły do historii. W szybkim tempie podobne zjawisko zachodzi w spożywcę. Niezależne spożywczaki padają jak muchy, bo wolimy kupować w markowych sieciówkach, których nazwy nam coś mówią i które gwarantują ceny niższe średnio o 20-30 proc. Szykuje się kolejny dobry rok dla franczyzy spożywczej.

Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz. Niestety, coraz więcej Polaków ma kłopoty z utrzymywaniem równowagi – nie tylko na dwóch kołach. W okresie od stycznia do marca sądy postawiły w stan upadłości 181 firm, co kwartał do kwartału pokazuje umiarkowaną, ale stałą tendencję wzrostową. WI kwartale 2008 roku upadło 101 firm, w 2009 – 134, a w 2011 – 179. Jednak spowolnienie?

Po Kodaku następną wielką marką, która ma kłopoty na rynku, jest Sony. Nawet popełnia podobne błędy. To Kodak wymyślił pierwszy aparat cyfrowy, ale nie docenił własnego wynalazku – skupiając się na kliszach, które odeszły do historii. I tak na rynku cyfrówek królują Canon i Nikon. Sony z kolei uparło się na produkcję telewizorów – dziś ma 8,5 mld straty na tej działalności. W tym czasie dał się wyprzedzić Apple w digitalizowaniu i sprzedaży w internecie muzyki, mimo że to Sony ma własną wytwórnię muzyczną i eksperymentowało z muzyką w sieci wcześniej niż Apple. Na tokijskiej giełdzie firma straciła 75 proc. swojej wartości. Na razie Sony stawia na gry i zwalnia 915 pracowników (co w Japonii jest dużym wydarzeniem, tam się rzadko zwalnia).

U południowego sąsiada wystartowała czeska wersja naszego pisma. Tytuł to „Vlastni firma FRANCHISING”. Główny artykuł jest o 100 napadach na własną firmę. Czeski kryminał? Nie, „napad na firmu” po czesku znaczy „pomysł na firmę”. W maju będzie też już działał węgierski portal Franchising. hu. Tam to sobie dopiero pokrytykujemy wszystkich bezstresowo, i tak nas nikt nie zrozumie.

SPIS TREŚCI

http://www.novauto.pl/czlowiek-nie-zajac-robocie-nie-ucieknie/
http://www.novauto.pl/czlowiek-nie-zajac-robocie-nie-ucieknie-cz-2
http://www.novauto.pl/czlowiek-nie-zajac-robocie-nie-ucieknie-cz-3

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments