Kanał Novauto.pl
 

Człowiek nie zając, robocie nie ucieknie cz.2

Człowiek nie zając, robocie nie ucieknie cz.2

Prezes McDonald’s Corporation przechodzi na emeryturę. Jim Skinner stał na czele firmy od 2004, która podczas jego kadencji każdego roku notowała zyski. Najmłodszym przypomnijmy, że Skinner to ten pan, który jak lew bronił klauna Ronalda McDonalda przed aktywistami winiącymi go za otyłość dzieci w USA. Sugerował też, że maskotka nie tylko nie powinna zniknąć z firmowej symboliki, lecz także należy jej się awans i przywilej otwierania sesji na nowojorskiej giełdzie.

Handel sprzętem komputerowym wciąż w odwrocie. Po Vobisie przyszła kolej na Inwazję PC. Spółka złożyła wniosek o upadłość, bo podobno jej producentowi w Tajlandii podtopiło fabrykę. Może i zawinił żywioł, ale my problemy przeczuwaliśmy już wcześniej. Konkretnie wtedy, gdy sprzedając swoje akcje na New Connect, spółka musiała dorzucać do nich laptopy, żeby pozyskać inwestorów.

Na rewanż czekaliśmy 73 lata, ale doczekaliśmy się – inwazja z Polski na Niemcy jest już pewna. Wszystko za sprawą hiszpańskiego zarządu salonów fotodepilacji No+vello, który postanowił, że to polska spółka-córka będzie dyrygować podbojem germańskiego rynku. Nie ma to jak ogolić sąsiada, a potem zwalić winę na Hiszpana.

W ogóle gabinetom fotodepilacji i fotoodmładzania nie można odmówić mocarstwowych ambicji. Można w nich już pozbyć się zbędnego owłosienia, zażyć zabiegów odmładzających i wyszczuplających oraz wybielić zęby. A sieć Be Silky zapowiedziała, że niedługo wprowadzi u siebie medycynę estetyczną. Jeszcze trochę, a właściciele takich punktów będą wywieszać tabliczki: NZOZ.

Co to jest: żółte, zakrzywione, a przeciętny Polak zjada tego coraz mniej? Odpowiedź brzmi: banany. Ich konsumpcja nad Wisłą spadła w 2011 roku o 16 proc. W przeciwieństwie do branżowych ekspertów, my znamy odpowiedź. Otóż spadek dochodów wywołany globalnym kryzysem przyczynił się do znacznego ograniczenia liczebności grupy społecznej określanej mianem „bananowej młodzieży”.

SPIS TREŚCI

http://www.novauto.pl/czlowiek-nie-zajac-robocie-nie-ucieknie/
http://www.novauto.pl/czlowiek-nie-zajac-robocie-nie-ucieknie-cz-2
http://www.novauto.pl/czlowiek-nie-zajac-robocie-nie-ucieknie-cz-3

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments