Kanał Novauto.pl
 

Co warto wiedzieć na temat pomp dozujących?

Co warto wiedzieć na temat pomp dozujących?

Bardzo dużą popularnością charakteryzują się aktualnie pompy dozujące. Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Czym cechują się urządzenia z tej kategorii? Gdzie mogą być bez żadnego problemu zastosowane?

Jak działają pompy dozujące?

Najważniejsze jest to, aby doszło do zassania zadanej ilości cieczy – w momencie wykonywania ruchu zwrotnego akcesoria wypierającego. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że produkty z tej kategorii są wyposażane w elementy konwencjonalnych pomp tłokowych. Dobrej jakości pompy dozujące mają zmienną wydajność. Ten parametr może być regulowany na kilka różnych sposobów. Jak dokładnie? Na przykład poprzez zmianę długości skoku tłoka konkretnej pompy. To jednak nie wszystko. Wydajność może być ustawiana poprzez regulowanie prędkości. Wszystko po to, aby uzyskać konkretne właściwości w aspekcie danego zastosowania. Czasami pompy dozujące powinny działać stosunkowo szybko. Są też momenty, kiedy urządzenia tego typu najlepiej sprawdzają się, kiedy wykonują swoje zadania relatywnie wolno.

Gdzie są stosowane pompy dozujące?

Wyróżniamy rozmaite pompy dozujące. To na przykład akcesoria tłokowe lub perystaltyczne. Bardzo popularne są również pompy membranowe. Warto zauważyć, że są one napędzane sprężonym powietrzem albo poprzez zastosowanie specjalnego elektromagnesu. W jakich sytuacjach pompy dozujące są zazwyczaj stosowane? Wyróżnia je odpowiednia precyzja w działaniu. Nie powinno zatem dziwić, że są używane wszędzie tam, gdzie konieczne jest dokładne dozowanie konkretnej objętości chemikaliów. Trzeba zauważyć, że w sklepach z tym asortymentem swobodnie można zdecydować się zaś na pompy dozujące, które mogą być bez żadnego większego problemu programowane. Okazuje się, że akcesoria z tej kategorii bardzo często są stosowane w oczyszczalniach wody lub ścieków. Gdzie jeszcze? Na przykład biorąc pod uwagę przemysł chemiczny, farmaceutyczny, spożywczy lub nawet petrochemiczny. Należy dodać, że dobrej jakości urządzenia z tej kategorii są wydajne, solidne oraz wytrzymałe.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments