Kanał Novauto.pl
 

Budujemy masę mięśniową z aminokwasami BCAA

Budujemy masę mięśniową z aminokwasami BCAA

Aminokwasy to podstawa do skutecznego budowania masy mięśniowej o czym doskonale wie każdy, kto trenował na siłowni i chciał poprawić swoje umięśnienie. Nasz organizm nie jest jednak w stanie wytworzyć sam wszystkich aminokwasów istotnych do skutecznej budowy mięśni. Dlatego specjalne suplementy dostarczające aminokwasy dla sportowców cieszą się tak dużą popularnością i z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Wśród tych propozycji największym zainteresowaniem cieszą się aminokwasy BCAA, na temat których postaramy się nieco więcej powiedzieć.

aminokwasy dla sportowców

aminokwasy dla sportowców

BCAA – co to takiego?

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, które mają charakter aminokwasów egzogennych, a więc są to aminokwasy, których ludzki organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. W sumie aminokwasy rozgałęzione to około 25% aminokwasów, które występują w strukturach mięśniowych organizmu. Dlatego właśnie BCAA to aminokwasy tak istotne do rozwoju naszego układu mięśniowego. W skład tych aminokwasów zalicza się walinę, izoleucynę oraz leucynę.

 

Wszystkie trzy aminokwasy rozgałęzione są składnikami pokarmów, które są bogate w białko. Występują one głównie w produktach mlecznych oraz w nabiale. Jednak przyjmowanie takich pokarmów w dużych ilościach może być niekorzystne dla osób, które mają problem z tolerancja laktozy. Dlatego jeśli ktoś chce budować masę mięśniową w skuteczny sposób i chce zdecydować się na aminokwasy BCAA to najlepszym wyborem będą specjalne suplementy diety, które zawierają te składniki.

Aminokwasy BCAA

Aminokwasy BCAA

Suplementy z aminokwasami BCAA

Suplementy z aminokwasami BCAA to najlepszy wybór, ponieważ osoba trenująca nie będzie musiała zastanawiać się nad ilością aminokwasów jakie znajdują się np. w posiłkach. Suplement będzie miał określony skład, w którym zestawienie składników będzie w odpowiednich proporcjach. Dla rozbudowy masy mięśniowej będzie to niezwykle istotne, by walina, izoleucyna i leucyna były dostarczone w najbardziej odpowiedniej proporcji a mianowicie 2:1:1 – walina:izoleucyna:leucyna. Wszystkie suplementy diety liczących się producentów przygotowywane są właśnie w powyższej proporcji i dla rozbudowy mięśni będzie to najlepsze rozwiązanie. Sięgając po suplementy BCAA należy pamiętać o ich przyjmowaniu w okresie treningu. Osoby podchodzące profesjonalnie do rozbudowy masy mięśniowej podkreślają, że najlepsze efekty byli w stanie uzyskać przyjmując aminokwasy BCAA przed treningiem oraz po treningu, gdy mięśnie są w fazie rozbudowy i w organizmie wspierane są przemiany anaboliczne, prowadzące do rozbudowy masy mięśniowej.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments