Kanał Novauto.pl
 

Brama przesuwna czy skrzydłowa – którą warto wybrać?

Brama przesuwna czy skrzydłowa – którą warto wybrać?

Wiele osób staje przed wielkim dylematem, kiedy musi podjąć decyzję o tym jaką bramę powinien wybrać do swojej posiadłości. Rodzajów jest wiele, ale jeszcze więcej jest czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Dziś skupimy się na dwóch najbardziej popularnych rodzajach, aby przybliżyć trochę ich specyfikę i pomóc podjąć odpowiednią decyzję.

Jedną z największych zalet bramy przesuwnej jest to, że zajmuje bardzo mało miejsca. Nie potrzebuje ona przestrzeni na podjeździe do otwarcia, więc jest na pewno zaoszczędzi nam sporo miejsca. Jeśli więc podjazd nie jest zbyt dużych wymiarów, a pod domem mamy miejsca praktycznie na sam samochód, to te rozwiązanie będzie dla nas idealne. Sam sposób otwierania bramy nie jest zbyt problematyczny, a raczej wydaje się nawet wygodny. Szczegółowe dane można sprawdzić na bramy przesuwne Bydgoszcz. Ma ona jednak podstawowy wymóg, którego właściciele niestety nie zawsze są w stanie spełnić. Chodzi tu przede wszystkim o to, że potrzebujemy wystarczająco dużo miejsca wzdłuż płotu, aby zmieściło się tam całe skrzydło bramy. Jeśli nasz wjazd znajduje się na środku i nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca ani z jednej ani z drugiej strony, aby zmieściło się całe skrzydło, można skorzystać np. z dwóch mniejszych. Istnieją dwa rodzaje takich bram – samonośne i szynowe. Ten pierwszy rodzaj polega na zawieszeniu jej na wysokości ok. 8 cm nad ziemią i wymagają większej ilości miejsca. Szynowe są tańsze, jednakże wymagają ciągłego i uciążliwego usuwania zanieczyszczeń z szyny, co na przykład zimą jest ogromnym problemem.

Bramy skrzydłowe przeznaczone są do większych przestrzeni, gdzie na swojej posiadłości posiadamy znacznie więcej miejsca niż jedynie na sam samochód. Bramy tego typu są mocowane do metalowych słupków na zawiasach. Jednoskrzydłowe bramy warto zamontować, jeśli mamy stosunkowo wąski, lecz długi podjazd na posesji. Pamiętajmy jednak, że nie mogą one przekraczać 3 metrów. Ograniczenie te wiąże się z ciężarem i jeśli takie skrzydło byłoby dłuższe, to otwieranie ręczne stanowiłoby ogromny problem. Już przy krótszej bramie często można napotkać problemy i wymagane jest zamontowanie automatycznego systemu. Bramy dwuskrzydłowe teoretycznie mogą być wykorzystywane przy większych szerokościach, ponieważ każde z nich może mieć 3 metry, jednakże bardzo rzadko wybiera się te rozwiązanie. Chodzi tu o względy praktyczne, gdzie batalię w tym przypadku zdecydowanie wygrywa brama przesuwna.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments